BLACK SYSTEM
Koncept aquatherm black system pro plošné stropní a stěnové vytápění a chlazení přináší ideální celoroční komfort tepelné pohody pro jakýkoliv vnitřní prostor. Systém využívá primárně princip SÁLÁNÍ, který je vedle vedení a proudění třetím fyzikálním typem přenosu tepelné energie. Výrobce systému německá firma aquatherm GmbH získala pro celou produktovou řadu black system v roce 2011 celosvětový patent. Do plastových rastrů aquatherm black system přivádíme pro vytápění nízkoteplotní vodu cca 35°C a pro chlazení vodu studenou cca 16°C. Díky zcela unikátnímu řešení čtvercových 12 x 12mm a obdélníkových 14 x 24mm plastových profilů dochází k ideálnímu přenosu energie do povrchů stropů a stěn, které následně vnitřní prostory vytápějí nebo chladí.
KVALITA, BEZPEČNOST A JISTOTA
Veškeré produkty německé firmy Aquatherm GmbH jsou vyráběny pod přísným dohledem systému jakosti ISO 9001, ISO 14001 a ISO 50001. Všechny rastry aquatherm black system jsou vyráběné na velice moderní a plně automatické lince a lidská ruka vezme rastr až po dokončení celého procesu výroby. Každý rastr se testuje ve vodní lázni na těsnost a ihned se vkládá do transportních kartonových obalů. Na každém rastru je natištěn rozměr, číslo výrobku, název aquatherm a především datum výroby. Tento systém kvality a jakosti garantuje na 100 % spolehlivost výrobku a celého systému.
CERTIFIKOVANÉ KONSTRUKČNÍ SKLADBY
Aby systém správně fungoval, je nutné zajistit co nejlepší přenos energie pro vytápění a chlazení od rastru, přes povrchovou konstrukci stěn a stropů do vlastního prostoru. Proto je provedena celá řada zkoušek a testů v renomovaných akreditovaných laboratořích pro různé typy konstrukčních skladeb. Hlavními parametry výstupu zkoušek jsou: Výkony Watt/m2 pro vytápění a chlazení, povrchové teploty stropu, stěny a podlahy, teplota místnosti a průběh proudění vzduchu. Veškeré zkoušky a testy se provádí podle platných norem.
ZENÍ FUNGUJE?
Nehledejme v tom žádnou vědu ani složité matematicko–fyzikální modely. Je to naprosto jednoduché a založené na přírodních principech, které nás po mnoho miliónů let obklopují a vytváří podmínky pro život na naší planetě. Jde jen o to se na věc podívat tou správnou optikou a připustit si, že vnitřní prostor nemusíme vytápět jen klasickým teplovzdušným vytápěním, lokálními topidly, nebo dnes již zcela známým a běžně používaným podlahovým vytápěním, které již princip sálání částečně využívá. První reakce laické veřejnosti je téměř vždy stejná. „Stropní vytápění nemůže fungovat, protože teplý vzduch stoupá vzhůru“. Ano, teplý vzduch stoupá vzhůru, to je pravda, ale stropní vytápění využívá principu sálání, tj vyzařování tepelné energie, respektive tepelného záření. Plošné stropní sálavé systémy NEOHŘÍVAJÍ VZDUCH, ale přímo okolní plochy a předměty. Proto by tento způsob plně fungoval například i v laboratorní místnosti bez přítomnosti vzduchu. Odborně je tento fyzikální zákon popsán tak, že tepelná energie emituje (vyzařuje / sálá) do prostoru ve formě elektromagnetického záření stejně jako světlo a šíří se všemi směry.
UKÁZKA GRAFŮ PRO STANOVENÍ TOPNÉHO A CHLADICÍHO VÝKONU [Watt/m2]