Pomůžeme vám s vyřízením dotací.

Volejte +420 608 127 126

Pomůžeme vám s vyřízením kotlíkové dotace.

Volejte +420 608 127 126

EZV logo

Solární systémy

Jak umístit kolektory

Solární kolektory je nejoptimálnější umístit na ploché nebo šikmé střechy orientované od jihovýchodu až po jihozápad . Ve většině případů však není možné optimální umístění a proto vzniklé odchylky bývají kompenzovány nepatrným zvětšením kolektorové plochy. To je většinou levnější a opticky hezčí, než nákladné upevňovací systémy, které by umožňovaly optimální umstění a nasměrování kolektorů. Taktéž není žádný problém díky vyspělé automatické regulační technice instalace kolektorů na střechu s východo-západní orientací.

Další možností je vertikální umístění kolektorů na fasády, které je v naší republice prozatím opomíjeno. Takto instalované kolektory slouží jako tepelná izolace domu, v zimě nezapadají sněhem, méně se špiní a není tak snižována jejich účinnost. V letních měsících nedochází k přehřívání a energetické zisky jsou v průběhu roku vyrovnanější. V zimních měsících je využíváno nízké polohy Slunce nad obzorem a odrazů od sněhu.

Kolektory však mohou být umístěny i kdekoliv jinde na volné ploše, kde jim nestíní stromy nebo zástavba. Menší mobilní kolektorová pole používaná pro vyhřívání venkovních bazénů se mohou po skončení sezony jednoduše uklidit.

Zvláště je ekonomicky výhodné, když při výstavbě nebo rekonstrukci vyřešíte několik věcí najednou. Solární kolektory zabudované přímo do střechy nahradí střešní krytinu nebo instalované na fasádě slouží jako dokonalá izolace a to se státní podporou, kterou by jste na střešní krytinu či klasické polystyrénové zateplení nedostali. Taktéž mohou být použity jako výplň zábradlí nebo mohou být jakkoliv jinak umístěny a sloužit vedle zdroje energie i jako moderní architektonický prvek, na který dostanete státní dotaci.

Jak pracuje solární panel

Princip slunečního kolektoru je založen na zachytávání slunečních paprsků (nositelé energie) a jejich přeměně na teplo. Nemrznoucí kapalina následně odvádí získané teplo měděným potrubním systémem do tepelného výměníku, kterým je získané teplo převáděné na přípravu teplé užitkové vody, přitápění či ohřev bazénu. Komplexní solární sestava pro přípravu TUV ještě obsahuje zásobník, elektronickou regulaci, expanzní nádobu a další komponenty zajišťující bezpečný provoz, oběhové čerpadlo a potrubí.

Nabízíme produkty těchto výrobců

Stiebel Eltron
Nibe
Alpha InnoTec
Zehnder
Victron
Fronius
SolarEdge
Aiko
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace